Kogo zaprosić na ślub?

Decyzje, które trzeba podjąć organizując wesele często są niełatwe. Tak jest na przykład na etapie zapraszania gości na ślub. Z kogo zrezygnować, a kogo zaprosić? Jak podejmować te decyzję?

zaproszenia z kokardką w rustykalnym stylu

Lista gości

Zanim zamówi się na ślub zaproszenia rustykalne i powysyła się je do wszystkich gości, trzeba stworzyć ich listę. Niewątpliwie, jest to niezbędne, aby mieć pewność, że o nikim się nie zapomniało. Niestety, przeważnie jednak nie będzie można zaprosić wszystkich zapisanych na liście gości. Zwykle bowiem liczba znajomych i dalszych członków rodziny jest zbyt duża, aby można było sobie na to pozwolić.

Niewątpliwie, na wstępnej liście gości warto zaznaczyć tych, którzy muszą pojawić się na ślubie. Chodzi tutaj o bliską rodzinę oraz przyjaciół, którzy zwyczajnie muszą być tam obecni. Następnie warto obliczyć ile osób można zaprosić i wybrać je spośród tych, którzy nie zostali oznaczeni.

Jak podjąć decyzję?

Jak wspomniano, wybór gości nie jest prosty. Na pewno ważne jest, aby nie rozdzielać osób sobie bliskich. Chodzi o to, iż nie powinno zapraszać się gości bez ich partnerów czy dzieci. Ponadto, trzeba się również upewnić, czy dalsza rodzina nie będzie obrażona, jeśli zostanie pominięta podczas wysyłania zaproszeń ślubnych.