Jakie pędzle wybierać do poszczególnych kosmetyków

Nie od dzisiaj wiadomo, że odpowiednio dobrane pędzle do makijażu, mogą zdecydowanie ułatwić jego wykonywanie. Należy więc wybrać takie, które rzeczywiście będą przeznaczone do nakładania kosmetyków, które na co dzień używamy. Dlatego na rynku mamy dostępne tak wiele kształtów, rozmiarów i przede wszystkim materiałów, z jakich owe pędzle są wykonywane. Wszystko po to, aby każdemu ułatwić wykonywanie makijażu najbardziej jak to możliwe.

Pędzle z włosia naturalnego

Pędzle do makijażu wykonane z włosia naturalnego, są bardzo przyjemne w używaniu. Mają miękką strukturę i są zdecydowanie bardziej przystępne w dotyku. Jednak nie sprawdzą się do wszystkich kosmetyków, bo będą właściwe tylko, jeśli chodzi o kosmetyki płynne i prasowane. Jeśli więc zastanawiamy się, jaki pędzle okaże się idealny do pudru, podkładu, a także jakim pędzlem najłatwiej będzie nam rozetrzeć cień na powiekach, który jest prasowany, to zdecydowanie tutaj pędzle z włosia naturalnego okażą się najlepsze. Do blendowania cieni, najlepiej wybierać takie pędzle, które mają bardzo opływowy kształt i wręcz owalna zaokrągloną strukturę. Natomiast pędzle, które świetnie sprawdzą się do twarzy i podkładu, to te płaskie i bardzo zbite, jednak ze względu na to, że są wykonane z włosia naturalnego, mimo to przyjemne.

Do czego sprawdzą się pędzle do makijażu syntetyczne

Pędzle syntetyczne mogą okazać się idealne jeśli chodzi o nakładanie kosmetyków o zbitej formule. Wszystkie cienie w kremie, a także róże do policzków i bronzery w kremie, bez problemu nałożymy pędzlami syntetycznymi. Tego rodzaju pędzle nadają się także świetnie do robienia kresek i do brwi. Nakładają bowiem produkt bardzo intensywnie w dane miejsce, nie rozpraszając go dalej, tak jak robią to pędzle wykonane z włosia naturalnego. Ów wiedza na temat doboru pędzla do konkretnego produktu zdecydowanie może ułatwić wykonywanie makijażu i warto ją pozyskać. Dzięki temu możemy sprawić, że codzienne wykonywanie makijażu – https://trena.pl/351-pedzle stanie się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.