Rodzaje farb do włosów

Jeśli decydujemy się samodzielnie zafarbować nasze włosy, to powinniśmy nabyć wiedzę, która pozwoli nam wybrać odpowiednią farbę. To bowiem produkt, który będzie idealnie dobrany pozwoli nam na osiągnięcie efektu, który będzie dla nas rzeczywiście pożądany. Tym bardziej że mamy możliwość doboru farby idealnej, bo na Trena możemy znaleźć bardzo wiele propozycji, które doskonale sprawdzają się do stosowania samodzielnie w domu. Ich ceny również są różne w zależności od produktu jaki wybierzemy.

Szampony koloryzujące i tonery

Szampony koloryzujące i tonery to najsłabsze farby, bo możemy je zmyć już po kilku dniach. Służą one do chwilowych metamorfoz i zmiany odcienia naszych włosów. Nie będzie to jednak zmiana, która na pierwszy rzut oka będzie widzialna dla otoczenia, a nawet jeśli już, to będzie ona na naszych włosach tylko chwile. Jest to doskonała propozycja dla każdego, kto do tej pory nie farbował włosów i nie wie, czy jest to coś dla niego. Tutaj bowiem kolor jest całkowicie zmywalny. Bardzo podobnie działają także pianki do włosów, które potrafią zabarwić włosy nawet na bardzo szalone kolory, jednak ten efekt jesteśmy w stanie zmyć bardzo szybko, jeśli nam się nie spodoba.

Trwałe farby do włosów

Jeśli chodzi o trwałe farby do włosów, to mamy do wyboru te drogeryjne i profesjonalne. Przekrój kolorów jest olbrzymi, jednak musimy pamiętać, że jest to kolor stały, więc nie pozbędziemy się go myciem, czy tak jak w przypadku szamponu innymi zabiegami, które umożliwiają usunięcie koloru. Pigment tutaj wchodzi we włosy bardzo głęboko, więc jeśli wybieramy ciemny kolor, a wcześniej byliśmy blondynką, to ciężko będzie wrócić do poprzedniego wizerunku. Do farb profesjonalnych, należy kupić wodę utlenioną i dobrać jej odpowiednie stężenie. To właśnie stężenie wody utlenionej, ma bardzo duży wpływ na to, jaki efekt finalny zobaczymy na swojej głowie po koloryzacji. Należy więc zorientować się, jaką wodę do farby dobrać, aby zbliżyć się maksymalnie do efektu jaki chcemy osiągnąć, a także nie zniszczyć włosów.