Odpowiednia regulacja brwi

Kształt brwi, którym obdarzyła natura niejednokrotnie nie pasuje do końca do ogólnego wyglądu twarzy. W takiej sytuacji warto zdecydować się na zabieg regulacji brwi.

Wskazania do wyregulowania brwi

Jednym z najbardziej podstawowych powodów, dla których wykonuje się w gabinetach regulację brwi w Warszawie, jest ich wysmuklenie oraz wyrównanie. W wielu przypadkach, choć kobieta ma bardzo delikatne, regularne rysy, brwi nie uzupełniają się z resztą. W takiej sytuacji warto jest zdecydować się na profesjonalny zabieg, który całkowicie odmieni wygląd twarzy.

Regulacja brwi w gabinecie medycyny estetycznej jest często wykonywana również z koloryzacją włosków za pomocą henny. Zabieg ten wykonuje się, gdy naturalnie brwi są zbyt jasne w stosunku do reszty włosów i ogólnej karnacji.

Metody regulacji brwi

W zasadzie można wskazać trzy najbardziej podstawowe techniki przeprowadzania tego zabiegu: pincetą, woskiem oraz nową metodą: nitką. Od dawna stosowane, wyrywanie włosów pincetą jest popularną wśród kosmetyczek techniką, która pozwala na uzyskanie zadowalających efektów w krótkim czasie. Choć zabieg jest dość bolesny i pozostawia lekkie zaczerwienienie, jest jednocześnie dość bezpieczny dla skóry.

Usuwanie włosów woskiem z kolei pozwala na szybkie pozbycie się nadmiaru włosów, jednak w przypadku szczególnie delikatnej skóry powiek może prowadzić do lekkiego jej opadania.

Depilacja nitką jest prawdopodobnie najdelikatniejszą techniką. Wywodzi się z krajów orientalnych, gdzie kobiety od lat stosują bawełnianą nitkę do usuwania zbędnego owłosienia twarzy.