Barwy narodowe – wiedza dla każdego

Flaga, flaga państwowa, czy też flaga państwowa z godłem. Wszyscy znamy te określenia, aczkolwiek tylko części z nas jesteś świadoma, że oznaczają one trzy różne rzeczy. Ponadto warto również wspomnieć o barwach narodowych, które również nie są tożsame z flagą. Jaka jest różnica pomiędzy poszczególnymi określeniami? Czym różnią się barwy narodowe od flagi państwowej, odpowiedzi na te i inne pytania poniżej.

Barwy narodowe

Pierwszą rzeczą, o której warto wspomnieć są barwy narodowe. W przeciwieństwie do flagi nie muszą mieć one określonych proporcji. Ponadto mogą one przybierać najróżniejsze formy, aczkolwiek szerokość zarówno Białego, jak i czerwonego paska zawsze musi być taka sama!. Tylko w takiej sytuacji można mówić o barwach narodowych. Barw narodowych może używać każdy, niemalże w każdej sytuacji.

Zwykła flaga

Rzeczą odróżniającą zwykłą flagę od flagi państwowej jest proporcja. Zwykłe flagi mogą występować zarówno w proporcjach 2:3, 5:8, jak i 1:2. Zdarzają się również flagi 3:5. Tego rodzaju flaga najczęściej używana jest na lądzie, gdzie za pomocą liny naciągana jest ona na maszt. Zwykłe flagi są również wywieszane w oknach czy też są one mocowane na latarniach ulicznych i słupach.

Flaga państwowa

Flaga państwowa może występować w dwóch formach. Jako flaga polski z orłem, znana inaczej jako flaga z godłem oraz jako klasyczna flaga, na której znajdują się jedynie barwy narodowe. Niezależnie od tego czy interesuje nas zwykła flaga państwowa, czy też flaga polska z godłem, to aby móc określić je jako państwowe muszę mięć proporcję 5:8.

Źródło: https://www.fightershop.com.pl/c409-flagi-polski