Frezarka – szybki sposób na zdjęcie hybrydy

Manicure hybrydowy jest bardzo popularny, ze względu na długotrwały efekt i piękny wygląd paznokci. Łatwa dostępność zestawów do samodzielnego wykonywania hybrydy powoduje, że wiele pań wykonuje ten zabieg w domu. Dużą trudność w domowym manicure sprawia czasochłonne zdejmowanie hybrydy. Z pomocą przychodzi jednak frezarka, dzięki której szybko można pozbyć się lakieru z paznokci. Wiele miłośniczek hybrydowych stylizacji nie wie jak zdjąć hybrydę frezarką, przez nie decyduje się na ten zakup urządzenia.

Co to jest frezarka i do czego służy?

Frezarka to wielofunkcyjne urządzenie z wymiennymi końcówkami o różnych kształtach i ostrości, tak zwanych frezach. Ma ona różne stopnie prędkości oraz rodzaje obrotów. Służy ona do usuwania skórek, modelowania kształtu paznokcia i zdejmowania hybrydy. Z powodzeniem zastępuje pilniczki i polerki. Jest to też duża oszczędność czasu – ściąganie hybrydy frezem trwa dużo krócej niż tradycyjne usuwanie.

Jak zdjąć hybrydę frezarką nie uszkadzając płytki paznokcia?

Nieumiejętne zdejmowanie hybrydy frezarką może być niebezpieczne dla paznokcia. Niewłaściwe trzymanie, zbyt intensywne piłowanie płytki lub używanie niewłaściwego frezu może spowodować przepiłowanie lub przedziurawienie paznokcia. Dlatego warto najpierw zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia, zanim przystąpi się do pracy.

Nie każdy frez nadaje się do usuwania hybrydy, niektóre są przeznaczone do skórek lub matowienia paznokcia. Pierwszym krokiem będzie więc wybranie odpowiedniej końcówki. Jeżeli nie ma się doświadczenia z frezarką, warto ustawić urządzenie na niskie obroty, następnie należy wykonywać szybkie i delikatne ruchy, przesuwając frezem po płytce. Nie należy zbytnio dociskać frezu do paznokcia ani zatrzymywać się – może to uszkodzić płytkę. Warto też przyjrzeć się, pod jakim kątem najlepiej trzymać urządzenie.

Frezarka to bardzo pomocne urządzenie, dzięki któremu stylizacja paznokci stanie się łatwiejsza. Wbrew powszechnym opiniom, nie jest przeznaczona tylko dla profesjonalnych manikiurzystek. Każdy może się nauczyć obsługi i używać jej w domowym zaciszu. Więcej przeczytasz na blogu firmy Trena.