Jakie ślubne konfetti?

Czym jest konfetti? Zapewne większość osób nie przywiązuje wagi do tej mało istotnej dekoracji przyjęć. Jednak wbrew pozorom tworzy ona specyficzny klimat podczas jakichkolwiek uroczystości. Warto zatem wiedzieć, jak wybrać konfetti ślubne.

Jakie konfetti na ślub?

W jakim celu tak naprawdę wykorzystuje się konfetti na ślubach? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta. Jest to bowiem alternatywa dla tradycyjnego ryżu czy pieniążków. Jak tradycja mówi, sypanie na Parę Młodą ryżu czy grosików, miało na celu zapewnienie nowożeńcom szczęśliwego i bogatego życia. Jednak idąc z duchem czasu, zwyczaje te zmieniają się, a tradycyjny ryż i grosiki zastępuje właśnie konfetti ślubne. Wydawać by się mogło, że wybór tego dodatku jest banalnie prosty. Jednak wbrew pozorom wcale tak nie jest. Warto tutaj zaznaczyć, że duże znaczenie ma tutaj miejsce, w jakim rozsypane będzie konfetti. Najczęściej jest ono otwierane zaraz po opuszczeniu kościoła przez Parę Młoda. W tym przypadku sprawdzić się mogą złote lub srebrne, małe cekinki. Oczywiście kolorowe serduszka również są ciekawą opcją. W ostatnim czasie ogromną popularność zyskały konfetti z płatków kwiatów. Tak naprawdę można je bez problemu zrobić samemu, jednak potrzebna będzie do tego dość duża ilość kwiatów. Sklepy z dekoracjami posiadają obecnie szeroki wybór konfetti. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup konfetti w tubie, która gwarantuje szybki wybuch małych elementów. Stwarza to naprawdę ciekawy efekt i wywołuje zaskoczenie gości. Oczywiście konfetti w zwykłej paczce również jest dobrym pomysłem, jednak efekt nie jest tak spektakularny, jak wygląda to w przypadku konfetti z tuby.

W dzisiejszych czasach praktycznie na większości przyjęć wykorzystuje się konfetti. Czy to przyjęcia dla dzieci, czy większe uroczystości, takie jak ślub. Wbrew pozorom, dekoracje są naprawdę ważne i dopełniają cały klimat, dlatego wybór konfetti powinien być również właściwy. Nie są to drogie elementy, dlatego warto w nie zainwestować, aby całość dobrze się komponowała.