Zabieg mikrodermabrazji – wskazania i przeciwwskazania

zabieg mikrodembrazji

Mikrodermabrazja to zabieg, przy pomocy którego można złuszczyć naskórek, dzięki czemu skóra staje się dogłębnie oczyszczona i przygotowana na przyjęcie składników aktywnych znajdujących się w kosmetykach. Jeśli chodzi o zabieg mikrodembrazji, to trwa on zazwyczaj godzinę, jednak wszystko uzależnione jest głównie od stanu skóry. Czy każda osoba może jednak skorzystać z zabiegu mikrodermabrazji?

Kto może poddać się zabiegowi mikrodermabrazji?

Wskazaniem do zabiegu jest przede wszystkim starzenie się skóry, pojawianie się na niej niedoskonałości w postaci krostek, grudek i zaskórników, a także blizny po trądziku, rozstępy oraz rozszerzone pory. Dzięki zabiegowi można w znaczący sposób poprawić zarówno wygląd, jak i stan skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu

Pomimo tego, iż mikrodermabrazja to zabieg, przy pomocy którego można poprawić wygląd skóry, to jednak nie każda osoba może się zdecydować na jego przeprowadzenie. Wśród głównych przeciwwskazań do wykonania zabiegu można wyróżnić przede wszystkim zakażenie skóry (opryszczka, brodawki, liszajec zakaźny, zakażenie grzybicze), trądzik różowaty, skórne znamiona, naczyniaki, a także skłonność do powstawania blizn oraz stosowanie niektórych leków.

Jeśli chcesz sprawdzić, jak wygląda lub poczytać więcej o mikrodembrazji – odwiedź tę stronę