Pierścionek z szafirem – na każdą okazję

Niebieskie szafiry to kamienie szlachetne o głębokim znaczeniu symbolicznym. Oznaczają one zaklętą mądrość i wiedzę. Chronią przed głupotą i biedą. Dla par – symbolizują silne partnerskie więzi. Z tych powodów, pierścionek z szafirem to świetny pomysł na prezent.

Na zaręczyny

Pierścionki zaręczynowe z szafirowym wykończeniem to ostatni krzyk mody. Rekordy popularności biją klasyczne modele w stylu vintage. Te projekty to duże, okrągłe szafiry, które są otoczone drobnymi cyrkoniami lub diamentami. Zazwyczaj oprawione są w białe złoto. Do produkcji pierścionków zaręczynowych z szafirem nie używa się srebra. Jest ono za mało wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Istnieją też pierścionki łączące szafir z żółtym złotem, ale mimo dużego uroku są one mniej popularne. Żółty i niebieski są barwami dopełniającymi się, więc ich zestawienie wygląda bardzo atrakcyjnie. Jednak połączenie srebrnego koloru z szafirem przyjęło się bardziej.

Na szczęście

Na okazje mniej ważne niż zaręczyny, powinno wybierać się skromniejsze modele pierścionków z szafirem. Mogą to być pierścionki asymetryczne lub na niepełnym okręgu. Mają one zazwyczaj mniejsze kamienie niż modele w stylu klasycznym. Często jeden duży kamień zastępuje się kilkoma – mniejszymi. Ciekawe są modele, w których umieszczono szafir w niezwykłym kształcie, np. serduszka. Są one jednak dość infantylne, więc niekoniecznie powinno wybierać się je na pierścionki zaręczynowe.