Z jakiej skóry produkuje się najlepsze rękawiczki skórzane?

Wysokiej jakości rękawiczki wykonane ze skóry naturalnej mogą pochwalić się nie tylko elegancją i niepowtarzalnym urokiem, ale również doskonałymi parametrami użytkowymi. Producenci korzystają z wielu różnych gatunków skór, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać najlepsze rękawiczki skórzane.

Rękawiczki ze skóry jagnięcej

Praktycznie każdy szanujący się producent ma w swojej ofercie sprzedażowej wysokiej jakości rękawiczki wykonane ze skóry jagnięcej. Oryginalne rękawiczki wykonane ze skóry jagnięcej mogą pochwalić się nie tylko dużą miękkości i niespotykaną elastycznością. Ich olbrzymimi zaletami jest również trwałość oraz olbrzymia odporność na ścieranie i pękanie. W dzisiejszych czasach najbardziej ceniona jest skóra jagnięca pochodząca z północnej Afryki. Osoby, które w pierwszej kolejności poszukują wyjściowych rękawiczek skórzanych powinny postawić właśnie na skórę jagnięcą, która w swojej klasie i w swojej cenie nie ma sobie równych.

Rękawiczki ze skóry koźlęcej

Coraz więcej producentów oferuje swoim klientom również rękawiczki skórzane, które w całości wykonane są ze skóry koźlęcej. Rękawiczki tego typu mogą pochwalić się bardzo dużą wytrzymałością oraz ziarnistym licem. Na półkach sklepowych można znaleźć przede wszystkim męskie rękawiczki skórzane, które są nieco mniej elastyczne od powyżej opisanej skóry jagnięcej. Dla wielu osób wadą skóry jagnięcej są niewystarczające właściwości termiczne. Rękawiczki wykonane z tego materiału słabiej utrzymują ciepło.