Jaki płaszcz męski wybrać?

Bardzo efektownym elementem garderoby są męskie płaszcze. Można śmiało powiedzieć, że kojarzą się one z facetami z minionych dekad. Ich popularność rośnie i raczej nie powinno to nikogo dziwić. 

Zakup męskich płaszczy

Wybór męskich płaszczy krótkich jest bardzo duży co widać na przykładzie ofert typu Dstreet.pl, więc każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. W tym artykule doradzimy, jak wybrać płaszcz męski krótki, który sprosta twoim oczekiwaniom. Przede wszystkim musi być wygodny i powinien dobrze na tobie leżeć. Kilka czynników musisz wziąć pod uwagę, ponieważ płaszcze nie są uniwersalne. W sezonie zimowym rzadko sobie można pozwolić na luźny styl, więc płaszcz jest idealny. Według niektórych osób jest uniwersalne oraz bezproblemowe ubranie. Jeśli decydujesz się na płaszcz, to musisz wziąć pod uwagę pewne minusy. Płaszcze eleganckie są obecnie najczęściej spotykane. Warto dodać, że do garniturów pasują idealnie. Bez wątpienia płaszcze pasują fenomenalnie do stylu klasycznego gentlemana. Przeważnie są to ubrania gładkie, która nie mają zbyt wielu dodatków. Tak zwana dyplomatka jest idealnym przykładem. Niektóre modele wyposażone są w piersiową kieszonkę. W tę kieszonkę można później włożyć poszetkę. Poszetka pasuje jednak do okazji nieformalnych. Przy formalnych spotkaniach lepiej z niej zrezygnować. Trzeba pamiętać, że wiele klasycznych płaszczy nie zalicza się do ubrań formalnych. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że trencz wywodzi się od mundurów wojskowych. Produkuje się go często z pagonami, a także innymi elementami, które minimalnie obniżają poziom formalności. Tego typu płaszcz pasuje do jeansów i gładkiego swetra oraz codziennego garnituru. Ze sportową marynarką także będzie komponować się świetnie. Niektórzy trendsetterzy łączą ze sobą klasyczne płaszcze i dres. W jednej kategorii nie da się zamknąć płaszczy krótkich męskich. Są one uniwersalne i różnorodne, więc mogą być wykorzystane w wielu okazjach. Trzeba przede wszystkim zacząć od długości, bo to ona ma największy wpływ na odbiór płaszcza. Długość może także poprawić lub popsuć proporcje sylwetki. Mężczyźni, którzy sami dobierają płaszcz mogą mieć problem z wybraniem długości ubrania. Płaszcz nie może kończyć się poniżej kolana i powyżej uda. Można powiedzieć, że staromodne są dłuższe modele. Niektórym ludziom kojarzą się z płaszczami kowbojskimi lub wojskowymi. Takie płaszcze doskonale chroniły przed zimnem, nawet jeśli proporcje nie były doskonałe. Taka ochrona już nie jest potrzebna w dzisiejszych czasach. Długi płaszcz nie jest właściwy dla osób, które często jeżdżą samochodem lub siadają w miejscach publicznych. Zbyt krótkie płaszcze mogą przypominać kurtkę. Rzadko dobrze wypada takie pomieszanie stylów. Warto pamiętać, że istnieją wyjątki, między innymi bosmanka. 

Rodzaje płaszczy męskich

Należy mieć na uwadze, że bosmanka to kurtka dwurzędowa wyprodukowana z granatowej wełny. Taki płaszcz był wykorzystywany przez oficerów marynarki. Warto podkreślić, że jej góra jest podobna jak w marynarskim płaszczu, a długością sięga poniżej pośladków. Na proporcje sylwetki negatywny wpływ może mieć płaszcz. Nie powinieneś słuchać osób, które ci podpowiadają, że płaszcz nie pasuje do twojej sylwetki. Należy koniecznie pamiętać, że najważniejsze jest zachowanie proporcji. Na niskim i umięśnionym mężczyźnie długi płaszcz niestety nie będzie wyglądać dobrze. Osoby wysokie także powinny zachować szczególną ostrożność, ponieważ ich wzrost mogą dodatkowo podkreślać krótkie płaszcze. Długość pomiędzy połową uda i kolanem jest powszechnie uznawana za prawidłową. Warto podkreślić, że płaszcz jest elementem garderoby, który musi dobrze leżeć na twoich ramionach. Płaszcz nie może być zbyt szeroki i zbyt wąski, najlepiej jeśli jest dopasowany do klatki piersiowej. Płaszcz powinno się zawsze mierzyć na marynarkę. Rękawy nie powinny zasłaniać dłoni, a jedynie mankiet koszuli. Dzięki temu możesz uzyskać najlepsze proporcje. Pewnym problemem może być także rozmiarówka w sklepach. Dobrej długości całego ubrania nie gwarantuje dobra szerokość ramion. Możesz też zanieść płaszcz do krawca, który naniesie pewne poprawki.