Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest marzeniem wielu kobiet. Golenie, czy depilacja woskiem nie są przyjemne, a jednocześnie pochłaniają dużo czasu. Może depilacja laserowa nie jest najtańszym zabiegiem, ale na zawsze pozbawia nadmiernego owłosienia. Co trzeba wiedzieć przed pierwszym zabiegiem?

Jak przygotować się do pierwszego zabiegu?

nogi po depilacji laserowej

Do zabiegu depilacji laserowej należy się dobrze przygotować. Chcąc by był to zabieg skuteczny trzeba już kilka tygodni wcześniej rozpocząć przygotowania.

8 tygodni wcześniej trzeba zakończyć depilację woskiem, depilatorem, czy wyrywanie włosków pęsetą. Można depilować się kremem, czy przycinać włoski. Wszystkie zabiegi należy zakończyć tydzień przed depilacja laserową.

Kolejnym elementem, o którym należy pamiętać jest unikanie opalania. Nie można korzystać z solarium, jaki i słońca naturalnego. Tydzień przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej należy zaprzestać stosowania kremów z witaminą A, C, kwasami owocowymi oraz retinolem.

Tydzień przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej należy odstawić leki uwrażliwiające na światło, są to leki fototoksyczne oraz fotoalergiczne. Niekorzystne jest również działanie ziół takich jak dziurawiec, nagietek, czy herbatki typu Figura 1 i 2.

Dzień przed wizytą u kosmetyczki należy zgolić włosy w miejscu, które ma być depilowane. Trzeba zostawić kilka 1 cm włosków, by kosmetyczka mogła określić ich grubość oraz kolor. W dniu zabiegu nie należy używać żadnych kremów.

Efekty depilacji laserowej

Depilacja laserowa to widoczne efekty już po pierwszym zabiegu. Chcąc skutecznie usunąć całe owłosienie należy przeprowadzić kilka zabiegów. Należy pamiętać, że włosy są w różnej fazie wzrostu. Część włosów jest w fazie uśpienia i to je trzeba usunąć w trakcie kolejnego zabiegu.

Końcowy efekt depilacji laserowej widać po 5 – 6 zabiegach. Ilość zabiegów uzależniona jest od ilości włosów oraz ich grubości. Zabiegi depilacji laserowej przeprowadza się w odstępach 8 – 12 tygodni.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania nt. depilacji laserowej to polecamy kontakt z gabinetem Estetica.