Regulacja brwi – zmora wielu kobiet

Są panie, które nie do końca radzą sobie z samodzielną regulacją ich brwi. Raz bowiem wychodzą im za cienkie, raz za grube, a innym razem zupełnie bez kształtu. Wiele kobiet z czasem rezygnuje i udaje się do salonów kosmetycznych, by tam poddać się fachowcom. Inne panie słuchają ekspertów i ciągle próbują w swoim domu samodzielnej depilacji brwi.

Brwi zrobione przez kosmetyczkę

Regulacja brwi (trena.pl/blog/jak-wyregulowac-brwi-praktyczny-poradnik/) przez fachowców trwa zdecydowanie szybciej, jednak nie jest ona pozbawiano całkowicie bólu. W profesjonalnych salonach brwi reguluje się pęsetą lub woskiem i zabieg ten trwa zazwyczaj od około 20 do 40 minut. Kosmetyczka zawsze też chętnie doradzi oraz pomoże paniom w wyborze odpowiedniego kształtu brwi, bez problemu także dopasuje się również do tego, co chce mieć klientka. Koszt jest różny w zależności od miejsca oraz wybranego sposobu depilacji. Zazwyczaj nie przekracza on jednak kwoty 40 – 50 zł.

Jak wyregulować brwi samodzielnie?

Nie zawsze każda z pań ma tyle czasu, by odwiedzać raz na kilka tygodni salon kosmetyczny. Dlatego też, wiele z nich czyta poradniki oraz ogląda filmiki instruktażowe – jak wyregulować brwi samodzielnie w domu? Jak się okazuje, wcale to nie jest takie trudne zadanie. Wymaga ono jedynie trochę czasu, sporo cierpliwości oraz samozaparcia i wyposażenia w odpowiedni sprzęt. Zazwyczaj w domu, panie wybierają pęsetę, gdyż mogą na bieżąco kontrolować stan swojej pracy. Problem bardzo często dotyczy odpowiedniego kształtu brwi. Dobrze jest więc wziąć ołówek i zaznaczyć takie kluczowe miejsca, w których to brwi powinny się zaczynać oraz kończyć. Obowiązkowo trzeba również wyznaczyć miejsce, w którym ma dość do zaokrąglenia łuku. Wyznacznikiem będzie oko, które „podpowiada” w pewnym sensie, jaki kształt będzie odpowiedni nad nie oraz jaki idealnie wkomponuje się w dany kształt twarzy.